PROWADZĄCY ZAJĘCIA
Jerzy Hejber

Urodzony w 1953 roku, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (mgr Historii 1977) oraz University of Art w San Francisco (BFA/Fine Art Photography 1989). Założyciel i dyrektor pierwszej po wojnie prywatnej szkoły fotografii w Polsce - obecnie Sopockiej Szkoły Fotografii WFH. Prezes Fundacji Edukacji Fotograficznej.Tomasz Maryks

Urodzony w 1972 roku, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (Wydziału Zarządzania) oraz absolwent Warsztatów Fotograficznych Hejber w Sopocie. Czynny zawodowo fotograf komercyjny. Współtwórca Sopockiej Szkoły Fotografii WFH, Hejber & Maryks Promotions i Fundacji Edukacji Fotograficznej.

Paweł Klein

Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, fotografię studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej. Twórca małych form filmowych, reportaży i wideoklipów. Oświetleniowiec na planach filmowych. Od jedenastu lat wykładowca historii fotografii i kreacyjnych technik oświetleniowych w Sopockich Szkołach Fotografii. Współpracownik marek Canon i Olympus, w ramach wielotematycznych warsztatów organizowanych przez markę Cyfrowe.pl. Fotograf użytkowy z dwudziestoletnią praktyką, specjalizujący się w fotografii wnętrz, produktów i kulinariów, a także w fotografii korporacyjnej i portretowej.


Anna Wesołowska-­Owczarska


Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych na kierunku ochrona dóbr kultury oraz studiów licencjackich na Akademii Sztuk Pięknych w  Gdańsku na kierunku fotografia. Posiada uprawnienia pedagogiczne i doświadczenie w edukacji artystycznej jako animator. Uczestniczka projektów skierowanych do lokalnych społeczności. Oprowadza po autorskich trasach turystów i mieszkańców regionu – w tym seniorów, dzieci, młodzież i osoby z niepełnosprawnością. W wolnych chwilach bierze udział w artystycznych działaniach np.: udział w Festiwalu Narracje 2015, indywidualna wystawa fotografii.

2 komentarze:

  1. Brawo Pani Dagmaro. Ogromnie się cieszę, że Sopoccy Seniorzy będą mogli nadal w kolejnym roku zgłębiać tajniki fotografii pejzaży, portretu, oświetlenia, zdjęcia ulicy, prawnych aspektów fotografii publicznej oraz obróbki zdjęć z udziałem tak znakomitych Wykładowców Sopockiej Szkoły Fotografii jak Tomasz Maryks, czy Jerzy Helber - Dyrektor Sopockiej Szkoły Fotografii.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję Panie Kazimierzu :) Spełniamy wspólne marzenia !!!

    OdpowiedzUsuń